Zastupitelstvo Prahy 3 zvolilo..

05. 11. 2014

Zastupitelstvo Prahy 3 zvolilo na svém včerejším ustavujícím zasedání starostkou městské části opět Vladislavu Hujovou z TOP 09. Zastupitelé dále zvolili jejích pět zástupců, kterým jsou Jan Materna (TOP 09), Lucie Vítkovská a Alexander Bellu (oba ODS) a Irena Ropková a Ivan Holeček (oba ČSSD). V devítičlenné radě budou ještě pracovat tři členové RMČ – Jaroslava Suková (TOP 09), Michal Papež (ODS) a David Gregor (ČSSD). 

Zastupitelstvo Prahy 3 zvolilo..

Avizovaným cílem nové čtyřčlenné koalice složené ze zástupců TOP 09, ODS, ČSSD a Volby pro město-NK má být v následujících čtyřech letech hospodárné a transparentní vedení Prahy 3.

Velkým diplomatickým úspěchem Svobodných na Praze 3 je zvolení pana Bc.Tomáše Štampacha předsedou Výboru finančního. Tento výbor by měl mít ve svém portfoliu činností rozpočet, investice i majetek a stane se tak výborem s největším ekonomickým rozměrem. Nejdůležitější z pohledu Svobodných je, že z této pozice budeme mít možnost nejlépe naplňovat naše programové priority, zejména snahu o vyrovnaný rozpočet a efektivní hospodaření městské části.

Druhý náš zastupitel, pan Ing.Mojmír Mikuláš, byl zvolen členem Výboru kontrolního, takže plnění usnesení Zastupitelstva městské části a Rady městské části budou mít Svobodní také pod kontrolou.

Podrobnější komentář k ustavujícímu zasedání a zhodnocení naše pohledu na povolební situaci i na koaliční smlouvu uveřejníme na těchto stránkách ve dnech následujících.